Naci Görür, Hatay Belediye Başkanı’nın açıklamalarına işaret etti: Bu kadar insanımızı nasıl kaybettiğimizi anlıyorsunuz değil mi?

Türkiye’nin önde gelen jeologlarından Prof. Dr. Naci Görür

Naci Görür, “Bu kadar insanımızı nasıl kaybettiğimizi anlıyorsunuz değil mi? Acı, çok acı” diye yazdı.

Görür, bir sonraki paylaşımında da, açıklamalarının siyasi olarak algılanmamasını istedi, şunları kaydetti:

“Arkadaşlar, lütfen benim yazdıklarımı siyasi bir terazide tartıp tartışmayın. Benim siyasetle ilgim yok. Meseleleri salt bilimsel olarak değerlendirmeye çalışıyorum. Sonuçta kim alınır, kim üzülür diye de düşünmüyorum. Son tweetim de öyle. Bu ülkede önceden geleceği bilinen depremler olmuş ve 50 binden fazla insan ölmüş. Bu depremlerle yüzleşmeyecek miyiz yani? Ne yaptık, neyi yapmadık ta bu kadar kayıp verdik diye araştırmayacak mıyız yani ? Size şu kadarını söyleyeyim. Bu günkü bilim ve teknoloji eğer zamanında uygulanırsa depremin afete dönüşmesini engelleyecek ve deprem zararlarını minimize edecek niteliktedir. Sevgiyle.

Halk TV’de konuşan Savaş, “Hatay maalesef depreme hazır değildi. Maalesef biz takım olarak Türkiye’de tüm paydaşlar sinerji oluşturup aynı istikamete koşmadığımız için depreme hazır değildik. Bunu 11 sene önce bir gazeteye verdiğim demeçte de söylemiştim. 2013’ten beri kentsel dönüşüm yapalım diyorum, 9 yıldır CHP’de belediye başkanlığı yapıyorum bana bir çivi bile çaktırmadılar. Hangimiz hesap vereceksek verelim, suçumuz varsa istifa ederiz” ifadelerini kullandı.

TIKLAYIN – Kahramanmaraş merkezli 7,7 büyüklüğünde deprem 10 ili vurdu; 4. seviye alarma geçildi!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir