Jackie Chung: Daha fazla temsil ve ekranlarda yüzlerimizi görmek istiyorum

Prime Video’nun Jenny Han’ın çok satan kitap üçlemesinden uyarlanan dizisi ‘The Summer I Turned Pretty’ (Güzelleştiğim O Yaz) ikinci sezonuyla izleyicilerle buluştu.

Dizi, bir genç kız ile iki erkek kardeş arasındaki aşk üçgeninin yanı sıra annelerle çocuklarının sürekli evrilen ilişkilerini ve kadın arkadaşların gücünü konu alıyor. Dizinin ikinci sezon finali 18 Ağustos 2023 Cuma günü yayınlandı.

Dizide Laurel karakterini canlandıran Jackie Chung ile diziyi konuştuk.

Çekimler nasıl geçti? İzleyiciler ikinci sezonda neler gördü?

Çekimler harikaydı, bu ekiple birlikte olmak her zaman güzel. Herkes çok kibar ve cömertti. İkinci sezon, bence insanların ilk sezonda sevdiği şeylerden çok daha fazlası; aşk, kalp kırıklığı, dostluk, hüzün, sevinç var. Her şeyden biraz yer alıyor.

Dizideki karakterinizi nasıl tanımlarsınız? İlk izleniminiz ne oldu?

Laurel, başrolde yer alan Belly’nin annesi. Bir yazar ve iki çocuk annesi. Sanırım Laurel hakkında ilk düşündüğüm şey, onun çok bağımsız bir kadın ve düşünür olduğuydu. Çok yetenekli bir insan.

Asyalı Amerikalı bir oyuncu olarak sektördeki yolculuğunuz hakkında neler söylemek istersiniz?

Asyalı Amerikalı kadınlar her zaman bu yolculukta olacak. Daha fazla temsil ve ekranlarda yüzlerimizi görmek istiyorum. Bu konuda şu anda sektörde çok fazla şey varmış gibi hissediyorum ama daha fazlası olabilir.

Ben bu konuda şanslıyım çünkü kariyerime tiyatroyla başladım ve gerçekten harika bir topluluk buldum. Birlikte yaratıcı bir şekilde çalışıyorduk. Birçoğu şu anda televizyonda ve bir filmde yer alıyor. Onların büyüdüğünü ve buraya geldiğini görmek çok güzel hissettiriyor. Sektöre yeni dahil olan Asyalı Amerikalı oyuncular için daha fazla içerik oluşturmak çok güzel.

‘Güzelleştiğiniz’ o yazı hatırlıyor musunuz?

Hala bekliyorum. Dizide olduğu gibi, yazın benim için kavga eden 2 muhteşem çocuk olmadı. Ama güzel yazlarım oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir